Anasayfa » HGS SORGULAMA » HGS CEZA SORGULAMA

HGS CEZA SORGULAMA

HGS uygulamasında araç sahiplerinin her anlamda konfor yaşaması için her yönü ile detaylı ve kapsamlı uygulamalar mevcuttur. HGS ceza sorgulama işlemleri de bu amaca hizmet eden uygulamalar arasındadır. HGS ceza sorgulama işlemleri için internet uygulamalarından yararlanabilmektedir. HGS müşteri hizmetleri sayfasından bu yönde sorgulama işlemleri yapılabildiği gibi 444 17 88 nolu HGS müşteri hizmetlerinin dâhili telefonu arandığında operatör vasıtası aracılığı ile HGS ceza sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmekte olup, hızlı ve pratik bir tercihtir.

Diğer bir sorgulama yöntemi ise internet arama motoruna HGS ceza sorgulama yazarak arama yapılaması durumunda açılan sayfalardan birisine tıklanması ve ekranda belirtilen boşluğa aracın plaka no’sunun yazılmasının ardından sorgula tuşuna basılarak ceza bilgilerine ulaşılmasıdır. HGS ceza sorgulama uygulamasının amacı HGS sahibinin bakiye yetersizliğinden dolayı yapması muhtemel kaçak geçişlerde cezalı tarifeden ücret ödemesidir.

Ceza sorgulamanın yapılabileceği hizmet ekranı şöyledir;

resim1

Bu ekranda kişilerin plaka bilgisi girmesi yeterlidir. Plaka bilgisi girildikten sonra sistem tarafında plaka üzerinden araştırma yapılacak ve plakaya ait herhangi bir ceza bilgisinin olup olmadığı kontrol edilecektir. En son olarka ise sonuç ekranda yayınlanacaktır.

Bilindiği gibi HGS uygulamasında kaçak geçiş yapan araç sahipleri 7 gün içerisinde HGS karta bakiye yüklemesi durumunda sadece geçiş bedelini ödemekte ve cezai uygulamalardan muaf tutulmaktadırlar. Ancak 7 gün içinde yükleme yapmayan HGS sahipleri belirlenen ücretin 10 katı kadar cezalı ücret ödemek durumundadırlar. Bu yüzden HGS sahiplerinin bakiye sorgulama işlemlerini ihmal etmemeleri ve düzenli olarak bakiye yüklemeleri kendi menfaatlerine olup ceza ödemekten kurtulmaktadırlar. HGS ceza sorgulamak isteyen kullanıcılar için oluşturulmuş olan internet sitesinin linki aşağıda yer almaktadır. Dileyen araç sahipleri bu link üzerinden giriş yaparak işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

HGS CEZA SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ


Yazar hgs
Etiketler

Benzer Konular

Yorumlar (4)

 1. intigam diyor ki:

  biz azerbaycana izin ormasiya olmadigina goree geldik.bir problem cikti.ilk kes araba ile izin yapdik o yüzden informasiya olmadigindan yeni duyduk ki biz her halde hgs ptt parasini odemedik. simdi bu nasil olacak onu bilmiyoruz. azerbaycan da ,bakü de bu parani nereye yatirabiliriz .mümkünse bu soruda bize yardimci olunuz.

 2. Coşkun diyor ki:

  26/07/15 ve 01/08/15 tarihlerinde HGS sisteminden HGS siz geçiş yaptım. 15 gün dolmadan HGS abone oldum ancak b ir türlü bu geçişlerin tahsil edilip edilemediği konusunda bilgi alamıyorum. L
  tfen yardım edermisiniz…Teşekkürler,

 3. nuran akbalık diyor ki:

  Bakiye ogrenme 22 np 243

 4. erkan ikis diyor ki:

  Türkiye otobanlarının yönetiminin bilgilendirme sitesine bakarmısınız doğru düzgün sorgulama bile yapılmıyo o sayfadan diğerine atıp duruyp adam gibi bir sayfa oluşturulabilşr oysaki bu nefir böyle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir