Anasayfa » HGS SORGULAMA » HGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA ARAÇ PLAKASI İLE YAPILIYOR MU?

HGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA ARAÇ PLAKASI İLE YAPILIYOR MU?

Hızlı Geçiş Sisteminde geçiş ihlali sorgulama yapmak isteyen kişilerin tek gereksinim plakadır. Bu açıdan pek çok kişinin aklında yer alan HGS geçiş ihlali sorgulama araç plakası ile yapılıyor mu gibi soruların yanıtını bulunmuş durumdadır.

Kişilerin hızlı geçiş sistemi konusunda herhangi bir şekilde kaçak geçiş yapıp yapmadığı yatay geçiş ihlalinde bulunup bulunmadığını öğrenmek isteyenler HGS resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapması mümkündür. Sitede yer alan geçiş ihlali bölümü sayesinde kişiler sadece araç plakası üzerinden kolay bir şekilde güncel durum hakkında bilgi alabilmektedir. Resmi sitede yer alan bu hizmet sayesinde isteyen herkesin araç plakası üzerinden sorgulama yapması mümkün olmaktadır. Online olarak yapılan sorgulamalarda plaka bilgisi girilecek ekran ve sorgulama alanı şöyledir;

resim1

Online olarak yapılan bu işlemlerde herhangi bir ücret ödenmesine gerek kalmadığı gibi kişiler istediği zaman sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir. İnternet üzerinden yapılan bu işlemler aynı zamanda HGS için oluşturulan mobil uygulamalar aracılığıyla da yapılabilmektedir. Bu açıdan büyük bir kolaylık sağladığı gibi kişilerin kaçak geçiş ya da geçiş ihlali gibi durumlar hakkında bilgi alması da kolaylaştırılmıştır.

Cezalar Ne Kadar?

Araçların kaçak geçiş yaptığı zaman ne kadar ceza alacağını önceden belirlendiği için kişilerin kaçak geçiş yapması halinde direk ödemesi gereken miktarın belirlenmesi mümkündür. Hızlı geçiş sistemi için oluşturulan mevzuatlara göre kişilerin kaçak geçiş yapması halinde alacağı ceza normal geçiş ücretinin 11 katıdır.

Bu açıdan kişilerin herhangi bir ihlal durumunda ödemesi gereken miktar geçiş ücretinin 11 katı olarak belirlenecektir. Bu tür cezalarının ödenmesi konusunda kişileri normal trafik cezalarını ödeme işlemlerini yapması yeterli olacaktır ve bankalar üzerinden dahil kolay bir şekilde ceza ödenebilecektir. Böylece ceza konusunda kişiler kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilir.


Yazar hakan göçmaz
Etiketler

Benzer Konular

Yorumlar (1)

  1. abdurrazak diyor ki:

    34ty1266

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir