Anasayfa » HGS SORGULAMA » OGS KAÇAK GEÇİŞ CEZASI SORGULAMA

OGS KAÇAK GEÇİŞ CEZASI SORGULAMA

OGS kaçak geçiş cezası sorgulama işlemi OGS uygulamasını değerlendiren araç sürücülerini ilgilendiren bir uygulama olup, amacı OGS kullanıcılarının hakkında tespit edilmiş OGS kaçak geçiş cezası bulunup bulunmadığını sorgulamaktır. OGS kaçak geçiş yapılması durumunda OGS sahibi 7 gün içinde OGS etiketi alması durumunda, yani yeni abonelik işlemi yapılması durumunda normal geçiş ücretine çevrilerek ödeme bu yönde tahsil edilmektedir.
Eğer mevcut OGS hesabı var ise ve 7 gün içinde geçiş ihlali yapan araca devredilmesi durumunda yine aynı uygulama söz konusudur. Ancak aksi durumda, yani OGS sahibi olan araç geçiş ihlali yapmış ise ve bu sürecinde yukarıda belirtilen işlemlerden birisi yapılmamış ise bu yönde geçiş hatalarında belirtilen en yüksek tutarın 10 katı kadar ceza ödemek ile mükellef tutulmaktadır. OGS kaçak geçiş cezası sorgulama işlemi için Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasından sorgulama yapılabilmektedir. Geçiş konusunda belirtilen detayların göz önünde bulundurulması gerekir.
Bu yönde tereddüt yaşayan OGS sahiplerinin bir an önce bu sorgulamayı yapmaları menfaatlerinedir. Aksi takdirde daha yüksek ceza ödemek durumunda kalabilmektedirler. Bilindiği gibi bu tür ceza ödemelerinde tebligatın alındığı tarihi izleyen 15 gün içerisinde ceza ödemesi yapılması durumunda, ceza tutarının yüzde 25’lik kısmı alınmamaktadır. Bu yüzden OGS kaçak geçiş cezası sorgulama yapılması, araç sahibinin maddi kaybının bir nebze de olsa azaltmaktadır.
OGS KAÇAK GEÇİŞ CEZASI SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ


Yazar hgs
Etiketler

Benzer Konular

Yorumlar (2)

  1. Ebubekir Balci diyor ki:

    Slm

    2014 yazin Agustosta aracimla izine gelmistim.giris ve dönüste kacak Giris yaptim.maalesef Ödeme imkani bulamadim.üzerinden yaklasik bir yil gecti . Yazin tekrar isine gelince nasil bir problemle karsilasabilirim Veya Ödeme imkani nasil olur Nerede yapmam gerekiyor cezasi ne olur .bir bilgi verebilirseniz Memnun olurum.

    Ebubekir Balci

  2. Oltan diyor ki:

    01.28.2014 te saat 12.00 da aracın satışını yaptım 12.30 da hgs mi iptal ettirdim aracı alan arkadaş aksam 20.40 ankara otobanindan kaçak geçiş yapmış bu ceza neden bana geldi bútün evrakların elimde neyapmam lazim.34bs5785 kırmızı megan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir